نکاتی جهت بالا بردن طول عمر رویه چرم طبیعی مبلمانهای راحتی وریلکسی چرم طبیعی اصل

یک شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
منبع : ایتال سرویس مرکز خدمات رویه کوبی وتعویض رویه مبلمان بصورت تکه ای وکامل با چرم طبیعی

نکاتی جهت بالا بردن طول عمر رویه چرم طبیعی مبلمانهای راحتی وریلکسی  چرم طبیعی اصل

چطور از چرم طبیعی مبلمان محافظت کنم ودرصورت پارگی چرم طبیعی و اسیب دیدن و پوسته پوسته شدن آن را ترمیم کنم

 

 

 

چرم‌ها در حالی که بسیار قوی هستنداما برای اینکه برای مدت طولانی روی فرم و زیبا بمانند نیاز به رسیدگی و مراقبت‌های خاص دارند.یکسری از نکات جهت بالابردن عمرچرم طبیعی را در منزل می توان انجام داد که تعدادی را در زیر آورده ایم،خوبه این را بدانیم که عمر چرم طبیعی در مبلمان راحتی به طور متوسط بین ۸ تا ۱۲ سال هست چنانچه سرویس ها مرتب انجام شود بیش از این عدد عمر میکند و بدون این سرویس ها ممکن است به زیر این عدد هم برسد.

درمورد مبلمانهایی با چرم طبیعی  یکسری سرویسها را درمنزل نمیتوان انجام داد حتما بایددرمراکز تخصصی تعویض وتعمیرچرم طبیعی که خدمات رویه کوبی بازسازی زیر کارمبل وانواع دوخت ورنگکاری چرم طبیعی را درفعالیتها وخدمات خود دارند صورت پذیرد.

براي نگهداري بهتر چرم طبیعی مبلمان در منزل به نکات زير توجه کنيد:
1.هميشه مبل چرم طبیعی را خوب گردگيري کنيد. اگر گرد و خاک روي چرم بماند، به مرور زمان آن را خراب مي‌کند.

2.اگر ماده‌اي روي چرم ريخته که با دستمال خشک پاک نمي‌شود، با کف صابون و يک اسفنج، به آرامي روي سطح چرم بکشيد و لکه را پاک کنيد و بعد با يک دستمال خشک، چرم را خشک کنيد.

3.اگر لکه‌اي خيلي عميق روي چرم درست شده، سعي نکنيد هر طور شده آن را از بين ببريد چون ممکن است به خود چرم آسيب بزنيد.

4.هر چند ماه يک بار، محصولات چرمي خود را با واکس چرم چرب کنيد. واکس چرم ماده مخصوصي است که براي همين محصول ساخته شده و مي‌توانيد از فروشگاه‌هاي محصول‌هاي چرمي تهيه کنيد. واکس معمولي، در درازمدت باعث خورده شدن سطح چرم مي‌شود.

5.چرم یک جنس طبیعی است ودر رطوبت زياد کپک مي‌زند بنابراين که بسيار مرطوب است نگهداري نکنيد. هيچ‌وقت هم از کاورمبل ازجنس لاستیکی برروی مبل چرم استفاده نکنید  چون اين کار باعث مي‌شود که رطوبت احتمالی خارج نشود یا سطح بخار کند .

6.بهتر است سطح چرم را درشب یا هنگامی که حداقل 12 ساعت قصد استفاده ندارید واکس بزنید . ، چرمي که تازه واکس خورده و هنوز واکس به خوردش نرفته به سرعت در طول روزدرهنگام نشست وبرخواست از روی مبل  گردوخاک را به خود جذب مي‌کند و صدمه مي‌بيند، علاوه بر اين، رنگ چرم نيز تيره و کدر مي‌شود.

7.اگر مبلمان  چرمي داريد، مراقب باشيد که روي آن عطر يا اسپري نپاشيد. عطر و اسپري موادي دارند که باعث مي‌شود برخي از مواد روي سطح چرم فرآوري شده حل شود و آن را خراب مي‌کند.

8.هرگز نگذاريدمبل بارویه چرم طبیعی به مدت زياد آفتاب بخورد.

انچه که دررابطه با مبلمان چرمی  باید بدانیم

رنگ چرم مبل راحتی

چرم طبیعی ازکارخانه پس از رنگ آمیزی در کارخانه چرم سازی با لایه ای از مواد پایانی به نام پیگمنت ( شکل ها و ساختارهای متفاوت دارند) به شکل خاصی تمام سطح چرم را پوشش میدهند و در دما تعیین شده قرار میگیرد تا کاملا جذب چرم طبیعی شود ..

چندین مرحله این مواد روی چرم اسپری میشود تا کاملا پوشش پیدا کند

تاثیری که این مواد برچرم طبیعی اصل دارد ایجاد لایه ای محافظتی می باشد که کاملا سطح چرم را میپوشاند مثل لاک بی رنگ یا لایه ای به ضخامت پوست بی رنگ پیاز که نقش بسیار مهمی در عمر مفید چرم وماندگاری چرم طبیعی دارد .

در مبلمانهای چرم طبیعی براساس کیفیت این مواد ونوع چرم طبیعی وپوشش آن براساس  میزان استفاده واشناییت فرد از نحوه نگهداری ازمبلما ن چرم طبیعی و تعداد نظافت  ومواد مورد استفاده درهنگام تمیز کردن مبل یا چرم طبیعی ،ماندگاری این مواد محافظت کننده چرم طبیعی اصل روی سطح منفاوت است  ، از بین رفتن وضعیف شدن  این مواد از روی چرم مبل شما مساوی با شروع فرسایش آن می شود و اگر تمدید نشود بعد از مدتی شروع  به پوسته پوسته شدن چرم و ترک و رنگ رفتگی چرم طبیعی مبل شما میشود

 

عامل دیگری که در فرسایش چرم در مبل چرمی نقش بسزایی  دارد ،افت نشیمن و فرسایش فنربندی وزیرکار قسمتهای مختلف مبلمان  است  که در این صورت سطح نشیمن پایین تر از حد نرمال قرار میگیرد و زمانی که از نشیمن مبل با چرم طبیعی استفاده می کنید  فشار بیشتری را به چرم وارد میکند که در طول زمان کوتاهی باعث میشود چرم کش بیاید و از غالب خود بزرگتر میشود و به راحتی و در زمان اندکی باعث چروک خوردن ترکیدگی چرم وپارگی چرم می شود .

به همین دلیل براساس میزان استفاده گروه خدماتی ایتال سرویس توصیه می کند که معمولا سرویس رنگ و مواد (پیگمنتی) که به ان اشاره کردیم حدودا هر ۲ سال و سرویس زیرکار و فنربندی هر ۴ سال انجام شود این کار باعث محافظت از چرم مبلمان شما خواهد شد .

دراین خصوص مرکز خدماتی ایتال سرویس را می توان نام برد که کلیه تجهیزات دوخت و رنگکاری چرم طبیعی را دارا میباشد .این مرکز این امکان را دارد که قسمتهای اسیب دیده مبلمان راحتی با رویه چرم طبیعی یا ریلکسی با چرم طبیعی شما را بصورت تکه ای تعویض وبا رنگکاری کامل چرم رویه مبل، قسمتهای تعویض شده را همرنگ نماید وکامل یکدست کند

مبل چرمی بعد از زیرسازی تعویض تکه ای چرم ورنگ

شما می توانید برای گرفتن مشاوره در مورد اصلاح وتعویض چرم طبیعی مبلمان خود با شماره های زیر تماس بگیرید .

021-22115005

09123331288

Site:https://www.italsteel.com

Instagram:https://www.instagram.com/ital_service

 

 

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟


نظرات کاربران


مقاله مرتبط

مشاهده همه
با این پاک کننده معجزه آسا همه خانه تان رابرق بندازید
شما به سادگی می توانید به سادگی شوینده های طبیعی را جایگزین شوینده های شیمیایی کنید
نکاتی جهت بالا بردن طول عمر رویه چرم طبیعی مبلمانهای راحتی وریلکسی  چرم طبیعی اصل
چطور از چرم طبیعی مبلمان محافظت کنم ودرصورت پارگی چرم طبیعی و اسیب دیدن و پوسته پوسته شدن آن را ترمیم کنم